Wysyłaj prośby o opinie

W prosty sposób wysyłaj na numer lub email zadowolonego klienta prośbę o pozytywną opinię

Korzyści

 • 90% potencjalnych klientów sprawdza opinie przed zakupem

 • Nadawca sms - to nazwa Twojej firmy

 • Współczynnik otwarć sms to 98%

 • Nie są potrzebne żadne umiejętności programowania

 • Współczynnik odpowiedzi sms to 45%

 • Łatwa konfiguracja w mniej niż 2 minuty

  Jak wysyłać prośby o opinie?

  Za pomocą platformy opiniok możesz wysyłać w łatwy i automatyczny sposób prośby o opinie za pomocą: 

  • SMS - wyślij do klienta prośbę o opinię Google za pomocą platformy - wybierz unikalną nazwę nadawcy np. z nazwą firmy 
  • email - wyślij do klienta prośbę o opinię Google za pomocą platformy

  Opcjonalnie - włącz automatyczne przypomnienia sms/mail co 3 do 7 dni - tylko jeśli link nie zostanie kliknięty. 

  Inteligentny system zapraszania do opinii

  Jeśli chcesz odfiltrować negatywne recenzje, zacznij korzystać z inteligentnego systemu zaproszeń [Ochrona reputacji]

  • Jeśli Twój klient chce przyznać Ci 1, 2 lub 3 gwiazdki, oferujemy możliwość bezpośredniego skontaktowania się z obsługą klienta, aby najpierw rozwiązać problem.
  • Jeśli jednak zdecydują się przyznać Ci 4 lub 5 gwiazdek, przekierujemy ich do Google, gdzie mogą podzielić się swoją opinią na temat Twojej firmy!

  Wysyłaj E-mail

  Korzystanie z E-maila do Zbierania Opinii

  W celu pozyskania opinii online, warto mieć różnorodne metody prośby o recenzje, aby maksymalnie zwiększyć ich ilość. Jest to istotne zważając na fakt, że nie wszyscy konsumenci reagują w ten sam sposób na próby zdobycia większej liczby opinii.

  E-mail to sprawdzona metoda, stosowana przez wiele lokalnych firm, aby pozyskiwać opinie. Jest to również bardzo dostępne narzędzie do komunikacji z klientami. Nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani subskrypcji, a ponadto działa szybko — zwłaszcza, gdy użyjesz szablonu prośby o recenzję, który można wielokrotnie wykorzystać. Co więcej, e-mail jest preferowanym sposobem komunikacji dla większości konsumentów podczas interakcji z markami.

  Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, wysyłając e-maile z prośbą o opinie, ważne jest, aby najpierw upewnić się, że zbierasz aktualne adresy e-mail od konsumentów. Po drugie, musisz mieć solidny szablon prośby o recenzję, który odbiorcy uznają za wystarczająco przekonujący, aby podjąć pożądaną akcję.

  Jak napisać e-mail z prośbą o recenzję?

  Sekret udanego e-maila z prośbą o recenzję to zasada KISS (Keep It Simple, Stupid - Zachowaj to Proste, Głupcze). Twój e-mail powinien być krótki, zwięzły, spersonalizowany dla odbiorcy i uprzejmy. Ponadto, zaznacz, że ich opinia jest wartościowa i pomaga w dalszym doskonaleniu produktów i usług.

  Pamiętaj, że wiele platform recenzyjnych nie zezwala na nagrody ani zachęty za opinie, więc nie próbuj oferować gratisów ani innych korzyści.

  Wysyłaj SMS

  Otrzymanie wiadomości SMS stwarza wrażenie osobistego kontaktu.

  W dzisiejszych czasach marketerzy bombardują nas e-mailami, co sprawia, że nasze skrzynki odbiorcze są zapełnione materiałami promocyjnymi. Natomiast SMS-y to raczej kanał komunikacji z bliskimi - przyjaciółmi i rodziną.

  Dlatego wysyłając prośby o opinie za pomocą SMS-ów, nadajesz swojemu biznesowi charakter osobistej relacji - szczególnie dla tych, którzy preferują komunikację poprzez SMS-y od samego początku.

  Dla niektórych firm, zwłaszcza usługowych - takich jak ślusarze, hydraulicy, czy myjniokien - prośba o opinię za pomocą wiadomości tekstowej staje się naturalnym sposobem komunikacji z klientami.

  Większość narzędzi do wysyłania SMS-ów umożliwia personalizację wiadomości, co sprawia, że są one bardziej naturalne dla odbiorców.

  Większość osób może otrzymać wiadomości SMS.

  Na całym świecie korzystanie z telefonów komórkowych jest powszechne, a badania potwierdzają, że 98% Polaków posiada telefon komórkowy - nawet starsze modele mogą odbierać wiadomości SMS.

  Powiadomienia SMS są trudne do zignorowania.

  Choć niektórzy mają włączone powiadomienia e-mail, nie dotyczy to wszystkich, zwłaszcza tych, którzy nie chcą być dostępni przez e-mail poza godzinami pracy. W przeciwieństwie do tego, większość osób ma włączone powiadomienia dla wiadomości SMS, więc prośba o opinię za pomocą SMS-a spowoduje pojawienie się powiadomienia na telefonie odbiorcy, co pozwala im szybko zareagować.

  Klienci są otwarci na otrzymywanie wiadomości tekstowych od marek.

  Badania potwierdzają, że większość konsumentów chętnie otrzymuje wiadomości SMS od marek. Wysyłając prośby o opinie za pomocą SMS, nie tylko budujesz silniejszą relację z klientem, ale również ułatwiasz im życie, upraszczając proces pozostawiania opinii. Dodatkowo, można to stosować obok innych metod zbierania opinii, aby zachęcić jeszcze więcej klientów do oceny Twojego biznesu.